top of page

niedz., 12 cze

|

Camp Vista

REKOLEKCJE - I Turnus (12-19 czerwca 2022) - lista rezerwowa

UWAGA. Pierwszy turnus jest już wypełniony. Ale można zapisać się na listę rezerwową. "Świętość we dwoje" Prowadzi: O. Piotr Włodyga, OSB

Registration is closed
See other events
REKOLEKCJE - I Turnus (12-19 czerwca 2022) - lista rezerwowa
REKOLEKCJE - I Turnus (12-19 czerwca 2022) - lista rezerwowa

Czas i lokalizacja

12 cze 2022, 15:00 – 19 cze 2022, 15:00

Camp Vista, N3398 Chapel Heights Rd, Campbellsport, WI 53010, USA

O wydarzeniu

TURNUS I PEŁEN – ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWYCH

O CZYM SĄ REKOLEKCJE ŚWIĘTOŚĆ WE DWOJE?

W ramach ćwiczeń rekolekcyjnych odbędą się konferencje a potem ćwiczenia – praca i podsumowanie w dużej grupie. Poruszymy takie tematy jak:

  • Odpowiedzialność
  • Wieczność
  • Bóg Ojciec
  • Jezus Chrystus — Boży Syn
  • Przykazanie miłości
  • Razem
  • Odnowa ducha
Świętość to coś więcej niż doskonałość albo nienaganność, świętość to zadomowienie, uczestnictwo, współtworzenie czegoś wspaniałego, pięknego, dobrego, a przy tym jest to proces, przemiana, akcja, która nigdy się nie skończy, ale też nigdy nie zmęczy. W zasadzie każdy człowiek idzie drogą świętości, czy tego chce, czy nie, czy to widzi, czy nie ‒ i dlatego czasem siebie nie rozumie, czasem czegoś nie rozumie.Świadome i dobrowolne przyjęcie swojej drogi świętości jest zupełnie dobrą decyzją, bo wiele rzeczy upraszcza… O CZYM SĄ REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY? W czasie I turnusu będą prowadzone rekolekcje dla młodzieży. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi siostra Małgorzata Lekan, dominikanka.  Jest ona znana wśród naszej młodzieży i powraca do nas po kilkuletniej przerwie.  Siostra Gosia ukończyła I Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu a po maturze wstąpiła do zgromadzenia Sióstr Dominikanek. Przez kilka lat pracowała  w Chicago USA), gdzie posługiwała swojej wspólnocie zakonnej jako promotor powołań. Po powrocie do Polski, została posłana przez swoje zgromadzenie do posługi głoszenia i ewangelizacji. Na coraz szerszą skalę prowadzi  Warsztaty i sesje samorozwoju dla kobiet różnego wieku i stanu, wygłosiła wiele konferencji  i prowadziła wiele warsztatów dla młodzieży szkół średnich i nie tylko. Tegoroczne rekolekcje noszą tytuł: “ Bliżej siebie- bliżej Boga. Rekolekcje o roli poznania siebie na drodze wiary”. Zagadnienia jakie postaramy się wspólnie poruszyć to:  samoświadomość, emocje, gniew i smutek, zdrowe relacje, stres, seksualność oraz temperamenty. Poprzez codzienne warsztaty będziemy  próbowali zintegrować te kwestie  z naszą wiarą.

Udostępnij to wydarzenie

Event Info: Events
bottom of page