top of page

Światowe Dni Młodzieży 2023


Na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku po raz kolejny zbierze się młodzież całego świata by wraz z Papieżem celebrować swą wiarę. Spotkania zainicjowane w 1986 roku przez Jana Pawła II odbywają w kilkuletnich odstępach czasu w różnych krajach. Zawsze gromadzą miliony uczestników z różnych kultur i narodów i dają okazję by, w bardzo naturalny dla młodych ludzi sposób, spotkać Jezusa w drugiej osobie. Dla wielu z nas, czasami bardzo już dorosłych osób, takie doświadczenie młodego, żywego, prężnego i radosnego Kościoła było inspiracją do traktowania na serio swej wiary. 


Nieraz jako rodzice zastanawiamy się jak pomóc naszej prawie już dorosłej młodzieży, czasami poszukującej, czasami stojącej na rozdrożu. Zbliżające się Światowe Dni Młodzieży poprzez bardzo osobiste doświadczenie dobra, mogą okazać się, podobnie jak dla nas, impulsem by odczytać wiarę na miarę ich własnego pokolenia.


Obecnie jest odpowiedni moment by zainteresować się tym wydarzeniem.


Jako WMK nie planujemy organizowanie naszej własnej grupy. Zachęcamy natomiast do tego  by podpowiedzieć Waszym młodym w wieku studentów w college i poza, aby się skrzyknęli wśród swoich rówieśników i skontaktowali się czy to z własnymi parafiami czy to z Archidiecezją Chicago i dołączyli się do formowanych przez nie grup.


W czasie ŚDM w 2016 roku w Krakowie około dziesiątka młodzieży z naszej wspólnoty brała udział w jezuickim programie Magis. Było to dla większości z nich więcej niż cenne doświadczenie. Nasi Ojcowie Jezuici z pewnością podpowiedzą chętnym osobom co do dalszych kroków.


Również parafie polonijne już organizują grupy. Najlepiej zajrzeć do bieżących biuletynów po dodatkowe informacje.


Naszym obowiązkiem jako rodziców jest przekazanie wiary naszym dzieciom. To one są przyszłością Kościoła. Aby go tworzyć na miarę ich czasu, muszą go doświadczyć od środka. Okazją mogą być nadchodzące ŚDM w Lizbonie.


Pomocne strony:


48 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page