top of page

Marsz dla Życia '23


We wtorek 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej, choć wciąż chłodnej wiosny, Diakonia Życia WMK dołączyła do uczestników tegorocznego Marszu dla Życia. W wyjeździe do stolicy naszego stanu, Springfield towarzyszył nam o. Marek Janowski, sj, Moderator naszej wspólnoty.

Mimo coraz trudniejszej w stanie Illinois sytuacji prawnej pozbawiającej nienarodzone dzieci niemalże do momentu narodzenia wszelkiej ochrony, ani my, ani nikt z biorących w tym spotkaniu udział nie traci nadziei. Aborcja (czyt. zabijanie bezbronnych) nie jest jedynym rozwiązaniem. Jest alternatywa. Mówiły i świadczyły o tym osoby zarówno zaangażowane w pomoc jak i Ci, którym ta pomoc była we właściwym momencie udzielona.

Dziękujemy Wam, którzy towarzyszyliście nam modlitwą w tym wyjeździe. Modlitwa, obecność i wierność zasadom. Niby niewiele, ale w oczach Boga wystarcza by Jego Mocą niemożliwe stawało się rzeczywistością.


Za kilka dni będzie kolejna okazja. Szczegóły wkrótce.Relacja prasowa a w niej zapis wideo wiecu jaki rozpoczynał Marsz dla Życia:
39 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page