top of page

REKOLEKCJE TURNUS II 2024





Temat: „Chodźcie i spór ze mną toczcie mówi Pan. Rzecz o zmaganiu się z Bogiem”

 

Podobnie jak biblijny Jakub, każdy z nas doświadczył w swoim życiu momentu w którym mocował się z Bogiem. Zdecydowanie, jest to trudne doświadczenie, które niesie jednak ze sobą ogromny potencjał wzrostu. Patriarcha Jakub, po nocnym zmaganiu z Bogiem wyszedł głęboko zmieniony. W czasie walki, Bóg uszkodził jego staw biodrowy tak iż już do końca życia kulał. Ponad to, Jakub otrzymuje błogosławieństwo Stwórcy, które daje mu odwagę by podjąć życiową misję. Rana i błogosławieństwo to owoce zmagania się z Bogiem, które wzajemnie się uzupełniają. Podczas rekolekcji, przyjrzymy się następującym momentom, w których możemy doświadczyć zmagania się z Bogiem:

  • zrozumienie i zaakceptowanie siebie samego

  • przyjęcie swojej seksualności

  • przeżywanie lęku

  • relacje z osobami trudnymi

  • wątpliwości w wierze

  • obecność we współczesnej kulturze


W oparciu o historię Jakuba postaramy się zrozumieć jak można wyjść ze wspomnianych wyżej zmagań przemienionym i wzmocnionym mimo ran, które te sytuacje w nas pozostawią.

 

Prowadzący: 


o. Jarosław Mikuczewski SJ urodził się we Wrocławiu, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Przed wstąpieniem do Towarzystwa Jezusowego ukończył biotechnologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Po dwuletnim nowicjacie, podjął studia filozoficzne na Uniwersytecie Ignatianum oraz bioetykę na Papieskim Uniwersytecie im. Jana Pawła II w Krakowie. Spędził dwa lata na Malcie, pracując z afrykańskimi uchodźcami i wspomagając działalność JRS (Jesuit Refugee Service). Po powrocie do kraju rozpoczął studia teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym Bobolanum w Warszawie. Po przyjęciu święceń kapłańskich kontynuował naukę w dziedzinie Psychoonkologii w Krakowie, gdzie również pełnił funkcję kapelana w Małopolskim Hospicjum Dziecięcym. Od 2017 roku przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 2022 roku zdobył doktorat z etyki medycznej na Uniwersytecie w Saint Louis. Obecnie jest wykładowcą akademickim w Loyola Chicago School of Medicine, gdzie prowadzi wykłady z etyki medycznej, oraz na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie. Poza pracą naukową, aktywnie angażuje się w kierownictwo duchowe i organizuje rekolekcje we wspólnotach amerykańskich oraz polonijnych. Publikował m. in. w Deon.pl, Życie Duchowe, W Drodze, Studia Bobolanum oraz Christian Bioethics. Interesuje się teatrem oraz muzyką jazz, zwłaszcza stylem New Orleans Jazz. Posiada certyfikat ratownika wodnego oraz jest instruktorem pływania. Jest miłośnikiem mocnej, podwójnej kawy espresso.

 

Termin:

4 - 11 sierpnia 2024

 

Rozpoczynamy:  

w niedzielę o godzinie 4:00 p.m.

Kończymy:

w następną niedzielę o godzinie 1:00 p.m.


Adres:

CAMP VISTA

N3398 Chapel Heights Rd,

Campbellsport, WI 53010


Cena:  

$1,300 małżeństwa należące do WMK

$1,500 małżeństwa NIE należące do WMK


W cenę wyjazdu poza zajęciami wliczone są: zakwaterowanie, opieka nad dziećmi w trakcie zajęć dla dorosłych oraz całodzienne wyżywienie.


Zapisy:

Rozpoczniemy 13 marca (środa) o godzinie 8:00 p.m.

Do 19 marca włącznie pierwszeństwo w zapisach mają członkowie WMK.


Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem zarezerwowania miejsca i uczestniczenia w wyjeździe jest wpłacenie zaliczki w kwocie $700 w dniu zapisów. Zachęcamy do korzystania z zapłaty przez Zelle.


Przed podjęciem decyzji o zapisach, prosimy o zapoznanie się z regulaminem wyjazdu.


Pytania: proszę kierować do Sylwi Podraza: 773-331-2420


 
 
 

422 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page